Ev Dekorasyonunda Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bir hayal edin… Evinizin odalarında soft renklerin olduğu alanlar mı size huzur verecek tarzda olanları mı tercih edersiniz yoksa evin her köşesinde canlı turuncu, sarı, kırmızı mavi, tonlarda olan farklı duyguları size aşılayan renkleri mi tercih edersiniz. Tabi ki size huzur verecek ve sizin duygularınızı rahatlatıcı özelliklere sahip olacak renkleri seçersiniz.

Ay çekirdeği rengi ve ekru renkleri evde kullanılan ve sıkça tercih edilen renkler arasında olup son zamanlarda kadınlar arasında rağbet gören renk tonlarıdır. Duvar kağıtlarının yanında baskı boyama çeşitleri ev dekorasyonunda renk seçimi için önemli olgulardır.

Ekru üstüne beyaz baskı boya, beyaz üstüne siyah renk kullanımı, pudra rengiyle su yeşilini kombinleyerek yapılan baskı boyalar popülaritesini korumaktadır.  Bunun yanında çizgisel desenler ince değil kalın sütun aralıkları olan basma kalıp boyalarda önemli ölçüde göze çarpan tasarımlardır. Aşağıda örneklerini verdiğimiz duvar renklerine uygun bir aksesuar kullanmak isterseniz renkleri patlatmanız gerekecek. Zıt renklerle bunları yapabilir ve çok modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğraflarda bu gibi örnekleri de inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir