Ofis Mobilyaları

Hayatımızın, günlerimizin büyük bir bölümü iş yerinde geçmekte ve bu nedenle  oturuş şeklimize dikkat etmek gerekir. Bu süreç içerisinde duracağınız kötü duruş şekli zamanla kimi ruhsal ve fiziksel sorunları da beraberinde getirebilir. Ofis için tasarlanmış bir sandalye, oturma grubu ve bilgisayar masaları (ya da çalışma masaları) kullanılmalıdır.

Evinizde bulunan masa, sandalye veya başka bir eşya ofiste sabit halde uzun bir süre içinde kullanılacağı için pek sağlıklı değildir. Sağlıklı bir oturma şekli için ayarlanabilir sandalyeler kullanılmalı ve ayaklar yere düz şekilde basmalıdır.

Bilgisayar masanızda kullanacağınız klavye ince olursa elleriniz klavye üzerindeyken kollarınızı yukarı doğru kaldırmak zorunda kalmazsınız. Bilgisayar monitörü de başınızı ve boynunuzu ağrıtmayacak şekilde ayarlanmalı ve konumlandırılmalıdır. Işıklandırmanın direkt olarak ekran üzerine gelmemesi ve masada gölge oluşumu engellendiğinde de daha rahat bir çalışma ortamı oluşturulacaktır.

Masada çalışma esnasında ihtiyaç duyulabilecek materyallerin listesini çıkartıp öncelikli eşyalarınızı daha kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyduğunuzda daha rahat bir çalışma ortamı oluşacaktır. Çekmeceleriniz de kolay açılır kapanır durumda olmalı ve size bir engel çıkarmamalıdır.

Ofis ortamınız uygunsa çalışma alanınızın yakın taraflarınıza koltuk ya da oturma grupları yerleştirebilir, dinlenme ihtiyacınızı bu bölümde karşılayabilirsiniz. Böyle bir uygulama boş zamanlarınızı daha verimli şekilde geçirmek ve enerjinizi korumak adına size avantaj sağlayabilir. Bu ortamda tek başınıza çalışıyorsanız sevdiğiniz eşyaları ve birtakım objeleri de istediğiniz şekilde sergileyip daha keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

2 Comments
  1. Çiğdem 3 sene ago
    • Umutdunyasi 3 sene ago

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir