Cam Balkon

Cam balkon deyince akla hemen apartman katlarındaki balkonlar geliyor.  Kocaman binalar ve kapalı balkonlar.  Peki nedir bu cam balkon?

Cam ile kapatma sistemine cam balkon denir.

 

 

Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (securit) cam olup darbeye dayanımı en üst seviyeye çıkartılmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.

Özellikle cam sistemleri ile birçok yeni hizmet ortaya çıkmıştır. Bunlar cafe, restaurant, teras ve birçok alanda kullanılmaya başlamıştır ki artık her yerde görebilirsiniz.

Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir.

Sürgülü cam balkon sistemleri de aynı özellik ile cafe ve birçok alan da hizmet veren firmanın işini kolaylaştırmaktadır. Üsten uzaktan kumanda ile yönetim imkanı sunan motorlu cam balkon sistemleri ise en çok talep gören ürünler arasındadır.

Cam balkon rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar. Cam balkon kapatma sistemleri sayesinde estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir