Çelik Kapı Modelleri

Çelik kapılar günümüz şartlarında genellikle hırsızlara karşı alınan bir önlem gibi görünsede, gerek evlerde gerekse işyerlerinde farklı desen ve modelleriyle kaliteli,şık bir estetik katar.

Çelik kapı bölümleri

  • Çelik Kapı, kasası. Kasa da kapınız için seçmiş olduğunuz kaplama ile kaplanır.
  • Çelik Kapı, kanadında, 2-3 mm arasında değişen kalınlıkta oluklu çelik konstrüksiyon kullanılır. Bu oluklar doğru dolgu malzemesi ile desteklenerek direnç iyice yükseltilir.
  • Çelik kapı, kilit milleri ve mil kutuları. Siz, kapı kilidinizi kilitleyerek devreye sokmadığınız sürece, kaç mil varsa hepsi bu minik kutucuklar içinde uyur! Kilit mil sayısı, kullanılan çelik kapı kilidine göre değişiklik gösterir. Örneğin bizim ülkemizde daha çok, üst tarafta 2 sürgü mil yerine tek milli, “yan üst” ve “yan alt” 3 er milli ve orta mekanizmada 4 milli çelik kapı kilitleri kullanılır. Ve kilitleme 3 turlu ya da 4 turlu olabilir. Çelik Kapıdan kasaya giren millerin boyu da 3-4-5 cm arasında değişiklik gösterir.
  • Çelik Kapı için kullanılan kilitlerde 1000 tane mil de olsa, yani çelik kapı, 1000 noktadan da kilitlense, o noktalar tek bir merkezden çalıştırılır. O merkez de burasıdır. Zaten o nedenle adı merkezi kilittir. Çelik kapı, hırsız tarafından bu bölümde çalışılarak etkisiz hale gitirilir! İşte biz bir çelik kapı için BEYİN sayılabilecek bu bölümü “çelik kapı çelik zırhı” adını verdiğimiz 7 parçalı çelik lama destelerle takviye ediyoruz.
  • Çelik kapı için hazırlanan çelik kapı kasası, tek parça ve dört köşelidir. 5 numaralı çelik kapı bölümü mermer eşiğin altında da çelik konstrüksiyon olduğunu gösteriyor. Ayrıca burada çelik kapı kanadı ile eşik arasına izolasyon amacı ile rüzgar, börtü böcek vs girmemesi için özel olarak tasarlanmış süpürgelik olarak adlandırılan çelik kapı aksesuarı bulunur. İsteğe bağlı!
  • Çelik Kapı, Menteşeleri , Genelde çelik kapılarda 3 menteşe kullanılır. Çelik Kapınızı kasaya bağlar. Üç eksende hareket ederek kapı ayarlarındaki sorunları önleyen bir yapısı vardır. Çelik Kapı monte edildikten sonra, herhangi bir sorunda yetkili servis tarafından ileride kapı aşağı yukarı ayarlanabilir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir