MDF Kapılar

Amerikan panel kapılardan sonra yeni modeller MDF kapılarda da çıkıyor. Peki nedir MDF kapı? Amerikan panel kapıdan biraz daha kaliteli, biraz daha ağır ve fiyat yönünden az daha pahalı bir kapı modelidir. MDF kapılar uzun ömürlü, şık ve kalitelidir.

MDF nedir nasıl yapılır?

Termomekanik olarak odun veya diğer lignoselüozik hammaddelerden elde edilen liflerin,sentetik yapıştırıcı ilavesiyle belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra oluşturulan levha taslağının sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle elde edilen bir üründür.

MDF işlenirken kırılma olur mu?

MDF’nin her noktasında liflerin eşit dağılması ve çok yoğun bulunuşu levhanın her iki yüzünün
olduğu kadar, kenarlarının da makinayla herhangi bir kırılma olmaksızın ya da malzeme parçacıkları arasında boşluklar ortaya çıkmaksızın işlenmesine imkan sağlamaktadır.

MDF nerelerde kullanılır?

MDF bu sayede masa tablaları, kapı panelleri, kenarları pahalı veya profil yüzeyli çekmece alınları gibi parçaların üretilmesinde başarıyla kullanılabilmektedir. Son derece düzgün ve homojen bir yüzeye sahip olan MDF gerek boyamada, gerekse dekoratif folyo veya ahşap kaplamada çok iyi bir taban oluşturur. Düzgün kalınlığı, makina ile işlenmeye elverişli olması ve sağlamlığı, MDF’nin çekmece yanları,ayna çerçeveleri ve pervazlar gibi uygulamalar icin masif ahşaba alternatif olarak kullanılabilmesine olanak sağlar.

MDF Kapı Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir