Perde Modelleri 2012

Perde evlerimizin en önemli en fazla kullanım gerektiren eşyalarından biridir. Her yaşam alanı farklı olacağı için her odada da farklı özellikte perdeler tercih edilmelidir. Misafir odalarında kullanılacak perdeler otel odalarını anımsatacak tarzda olmalıdır.

Hem kullanım hem de estetik olarak aşırı yoğunluk sağlayamayacak olan stor ve kumaş katlamalı perdeler misafir odalarında kullanacağınız doğru tercihler olabilir. Stor perdelerin renk seçenekleri açısından oldukça geniş olması duvar rengiyle olan uyumu sağlamak adına da sizlere yardımcı olacaktır.

Yatak  odasının tarzına göre bir seçim yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. Klasik bir yatak odasında kalıyorsanız organze ve ipek pilili bir tül perde kullanabilirsiniz. Kenarlarında ise görüntüyü tamamlamak adına tafta, kadife ve ipekten yapılmış fon perdeleri hoş bir hava katacaktır.

Genç ve çocuk odalarında canlı renkler barındıran perdeler diğer eşyalarla birlikte düşünüldüğünde odanın enerjisine ayak uydurmalıdır. Rengarenk tüllerden ve ekoseli kumaşlardan yapılmış perdeler bu ahengi yakalamanızda sizlere avantaj sağlayacaktır.

Salonda kullanacağınız perdeler de aynı yatak odalarındaki gibi odanın çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Klasik tarzdaki bir salonda organze ve ipek tüller daha uyumlu olacaktır. Drape ve farbala da tercih edildiğinde odaya ayrı bir güzellik katacak modeller arasındadır.

Oturma odalarında eşyalar büyük bir alan kaplıyorsa katlamalı perdeler daha uygun olacaktır. Yalın ve şık bir hava katmak adına da doğru bir tercihtir. Diğer bir tercihte etekleri yer seviyesine kadar dikilmiş, büzgülü ve renkli fon perdeler olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir